Ant karštųjų kėdžių atsidūrę ministrai sako su M. Sinkevičiumi apie ateitį dar nekalbėję

Ministrai, dėl kurių ateities Vyriausybėje diskutuojama viešai, sako, kad tolesnio darbo perspektyvų dar neaptarė su premjero posto siekiančiu Mindaugu Sinkevičiumi.

„Su Mindaugu Sinkevičiumi kalbame darbiniais klausimais, apie bendrą finansinę situaciją, finansų politiką, bet kol kas tikrai nenoriu remti žmogaus prie sienos ir išpešti atsakymo. (…) Kol kas nesu suplanavęs ir jokio susitikimo“, – žurnalistams antradienį sakė finansų ministras Kristupas Vaitiekūnas.

Dažnai minima, kad naujoje Vyriausybėje užsienio reikalų ministrui Kęstučiui Budriui gali tekti užleisti kėdę kitam.

Vis tik pats M. Sinkevičius praėjusią savaitę interviu BNS sakė, kad dabartiniam ministrui nebūtinai teks atsisveikinti su ministro pareigomis, tačiau tarp svarstomų kandidatų į šias pareigas yra ir kiti prezidento komandos nariai ar dabartiniai užsienio reikalų viceministrai.

Pats K. Budrys antradienį sakė dar nekalbėjęs su socialdemokratų lyderiu.

„Ne, nekalbėjau, žinokite. Dar nesuplanuotas susitikimas kalbėtis apie tai (ateitį ministrų kabinete – BNS). Ką tik Vyriausybė atsistatydino, viskas savo laiku“, – BNS antradienį sakė ministras.

Žiniasklaidai pranešus apie pusšimtį galimai nulaužtų vidaus reikalų sistemos paskyrų, viešojoje erdvėje diskutuota ir apie vidaus reikalų ministro Vladislavo Kondratovičiaus politinę ateitį, tačiau šis teigia jos su M. Sinkevičiumi taip pat dar neaptaręs.

„Ne, nekalbėjau. Kol kas neturiu savo darbotvarkėje. Matysime, kaip bus“, – BNS sakė ministras.

Žiniasklaidoje minima, kad M. Sinkevičiaus kabinete galėtų nebelikti ir kultūros ministrės Vaidos Aleknavičienės, tačiau ši pabrėžė dirbanti toliau, o apie ateitį su galimu būsimu premjeru dar nekalbėjusi.

„Ne, nekalbėjome, dar visi dirbame savo darbus, kaip ir matote. Nieko nesame dar suplanavę, tiesiog dirbame šiuo metu“, – BNS nurodė kultūros ministrė.

BNS skelbė, kad, performavus valdančiąją koaliciją, socialdemokratų premjerės Ingos Ruginienės XX ministrų kabinetas antradienį baigė darbą.

Nauja valdančioji dauguma sudaryta socialdemokratams nutraukus sutartį su „Nemuno aušra“.

Praėjusią savaitę koalicijos sutartį pasirašė Lietuvos socialdemokratų partijos, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ ir Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijų seniūnai. Ši koalicija Seime turi 75 balsus.

Pagal dokumentą naujajame kabinete keisis mažiausiai keturi ministrai – demokratai deleguos vadovus Žemės ūkio, Energetikos ir Sveikatos apsaugos ministerijoms, o Aplinkos ministerijos vairą perims socdemai.

Planuojama, kad I. Ruginienė grįš dirbti į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją. Galimų kandidatų į ministrus politikai kol kas neatskleidžia, motyvuodami poreikiu pavardes suderinti su prezidentu Gitanu Nausėda.

Kaip vertinate šį straipsnį?
👍 0 👎 0 Iš viso: 0
0% 👍 0% 👎

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *